Noslēdzot rakstu sēriju “Gudrs bizness”, kurā aplūkojam, cik gudri biznesmeņi vada lielākos pārtikas veikalu tīklus Latvijā, šodien aplūkosim visus pārējos lielākos veikalu tīklus – kā tad viņiem veicas ar velosipēdistu piesaistīšanu. Iepriekšējos rakstos aplūkojām pārtikas mazumtirdzniecības flagmaņus, rakstos par velonovietnēm pie “Rimi” un velonovietnēm pie “Maxima” veikaliem, kuros noskaidrojām, ka abos veikalu tīklos ir pilnīgi pretēja velonovietņu politika un “Maxima” saviem veikaliem velonovietnes uzstāda “ķeksīša pēc”, savukārt “Rimi” velonovietnes cenšas uzstādīt pārdomāti. Jāpiebilst, ka arī “Rimi” viss nav vērtējams ideāli, par to varat izlasīt konkrētajā rakstā. Šajā rakstā aplūkosim pārējos tirdzniecības tīklus.
Prisma
Pēc mūsu īpaši izstrādātās novērtēšanas tabulas, otrajā vietā uzreiz pēc “Rimi” ir “Prisma” lielveikalu tīkls. Jāatzīst, ka “Prismai” Rīgā apsekošanas brīdī bija tikai pieci veikali. Pie paša lielveikalu tīkla celtajiem veikaliem situācija ir pat ļoti bēdīga. No pieciem apsekotajiem veikaliem pie diviem veikaliem bija drošas velonovietnes, pie trijiem – nedrošas.
Mego
“Mego” apsekošanas laikā bija tikai divi veikali, pie kuriem bija drošas velonovietnes. Pie pieciem veikaliem bija nedrošas velonovietnes un pie 11 veikaliem velonovietņu nebija vispār.
LaTS
Šim veikalu tīklam vēlamies pievērst īpašu uzmanību, jo viņiem ir unikāla iespēja ievērojami celt savu apgrozījumu – viņiem ir veikals Skolas ielā. Skolas ielas veloceļš ir viens no velosipēdistu iecienītākajiem Rīgas veloceļiem.
Šogad Rīgas Velo nedēļā Kaņepes kultūras centrs sadarbībā ar KleinTech katru dienu skaitīja velosipēdistus un izrādījās, ka dienas laikā pa šo veloceļu izbrauc pat 2858 velosipēdisti! Iedomājieties, kāds būtu veikala apgrozījums, ja kaut katrs desmitais velosipēdists savu pirkumu brokastīm vai vakariņām veiktu tieši šajā konkrētajā veikalā!
Bet šobrīd – nekā, velosipēdisti savu velosipēdu pie veikala nevar droši atstāt, tāpēc izvēlas braukt uz netālu esošo “Rimi” vai citu veikalu, kur ir drošas velonovietnes. Rīgas Velo nedēļas velosipēdistu skaitīšana Skolas ielā.
No “LaTS” apsekotajiem 12 veikaliem pie viena bija droša un laba velonovietne. Pie pārējiem 11 nebija nekā.
Narvesen
Var šķist jocīgi, ka pieminam veikalu tīklu “Narvesen”, jo tas taču ir kiosks, pie kura var piebraukt un nopirkt visu vajadzīgo no velosipēda pat nenokāpjot. Tomēr, laiki mainās, un nu “Narvesen” ir vairāki veikali, kuri vairs nelīdzinās kioskiem, bet ir kā īsti veikali – velosipēds jāatstāj ārpusē. Jāatzīst, ka tikai pie viena šāda veikala bija droša velonovietne, pie viena veikala bija nedroša velonovietne un pie pārējiem 14 apsekotajiem veikaliem velonovietņu nebija.
Aibe
No 10 apsekotajiem veikaliem ne pie viena velonovietņu nebija.
Elvi
No 9 apsekotajiem veikaliem pie trijiem veikaliem bija nedrošas velonovietnes. Tas būtībā ir sliktāk par velonovietņu vispārēju neesamību, jo stimulē velosipēdu zādzības. Aicinām visus veikalu tīklus līdz nākamajai lielveikalu apsekošanas reizei vismaz nomainīt nedrošās velonovietnes pret drošām, jo nākamajā apsekošanas reizē par nedrošām velonovietnēm punktus atņemsim.
Savukārt lasītājus aicinām piedalīties aptaujā – kādos veikalu tīklus parasti iepērkaties?
[yop_poll id=”2″] [yop_poll id=”3″] [yop_poll id=”4″]