Ar velosipēdu ziemā – Dace

Ar Daci tikāmies Mežaparkā un ne bez iemesla – Dacei ikdienas maršruts visbiežāk ved tieši caur šo apkaimi, jo viņa dzīvo turpat netālu. Dace Mežaparkā ierodas ar elegantu pilsētas velosipēdu, kura priekšdaļa izgreznota ar kompozīciju Latvijas karoga krāsās.

Vārds: Dace

Vecums: 23

Nodarbošanās: šobrīd strādā bērnudārzā

Hobiji: Riteņbraukšana, longbordings, skriešana, grāmatu lasīšana, fotografēšana

 

Cik ilgi jau esi ikdienas velobraucēja?

Kad sapratu, ka esmu izaugusi no vecā velosipēda, sakrāju naudu, iegādājos pilsētas velosipēdu un bieži vien sāku braukt uz jūru. Tad sapratu, ka varētu braukt arī uz darbu ar velosipēdu, jo tie ir tikai 11 kilometri. Sākumā nebija viegli, bet pēc tam pieradu. Tas bija pirms kādiem 4 gadiem. Citādi jau no bērnības, cik atceros, uz veikalu vienmēr ir braukts ar velosipēdu.

Kāpēc esi iecienījusi šo pārvietošanās līdzekli?

Braukt ar velosipēdu ir ērti, izdevīgi, vari būt neatkarīgs no sabiedriskā transporta, kurš mēdz kavēties un tad nākas salt, piemēram, aukstā laikā. Tikmēr ar velosipēdu, beidzoties darbam, tu uzsēdies un brauc, kur acis rāda.

Ar kādu velosipēdu Tu pārvietojies ziemā? Vai izmanto kādu īpašu aprīkojumu/apģērbu?

Viss atkarīgs no brauciena mērķa. Ja tas ir ceļš uz darbu un ārā ir sasnidzis sniegs, tad pārsvarā izvēlos braukt ar savu kalnu divriteni, kuram ir platākas riepas nekā pilsētas vai šosejas velosipēdam, līdz ar to ir drošāk braukt, neuztraucoties par izbraukšanu pa sniega segas kārtām.

Velosipēda aprīkojums ir tāds pats kā vasarā – velosipēda lukturi, ja ir lietus un sniegs, arī dubļu sargi nepieciešami, protams. Apģērba ziņā izvēlos ūdensizturīgu un vēja necaurlaidīgu jaku un bikses, ja sola lietu vai sniegu. Somas izvēle arī ir kritusi uz ūdensizturīgu materiālu, lai nav jāuztraucas par to, ka mantas samirks.

 

Kas jāievēro braucot ziemā?

Jāņem vērā tas, ka ātrāk satumst, tāpēc jālieto velosipēda lukturi. Tas ir vienīgais, ko es velobraucēju starpā neesmu sapratusi – tas, ka tu brauc ar velosipēdu pa tumšajām ielām un pats visu redzi, nenozīmē, ka arī tevi redz. Vai tad tiešām ir tik grūti uzlikt uz stūres un zem sēdekļa lampiņas?

Kādos laika apstākļos Tev patīk braukt labāk – lietū vai sniegā?

Ja braucu mājup, uz veikalu, vai kādā nelielā izbraucienā, tad visos. Es izbaudu visus laikapstākļus. Ja nedaudz krīt sniegs, tad ir pavisam skaisti.

Ar kādām grūtībām jāsaskaras?

Gluži par grūtībām tās nenosauktu, bet ziemā jārēķinās ar to, ka, dodoties uz darbu, reizēm nepieciešams paņemt līdzi rezerves apģērbu. Ziemā uz ielām mēdz būt melnais ledus, var gadīties nokrist, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgam, bīstamās vietas apbraucot. Laba līdzsvara sajūta, pārvietojoties ziemā ar velosipēdu, ir tikai bonuss.

 

Vai, Tavuprāt, šoziem Rīgas ielās pārvietojas vairāk velosipēdistu?

Nezinu, vai vairāk, bet velosipēdistus centrā redzu katru dienu. Droši vien, ja pati dzīvotu centrā, mani bez velosipēda varētu reti satikt.

Ko Tu ieteiktu tiem, kas apsver domu uzsākt braukšanu ar velosipēdu ziemas apstākļos?

Pirmais, kas ienāk prātā – sēdies uz velosipēda un min! Ātri vien arī sapratīsi, ka pārvietošanās ziemā ar velosipēdu dod tikpat lielu prieku kā vasaras sezonā. Ja pašam trūkst drosmes uzsākt, atrodi citus entuziastus, kam pievienoties. Ja starp draugiem nav līdzbraucēju, tad ir iespēja braukt piektdienas nakts braucienos Nightride Rīga. Ja atmiņa neviļ, tieši tā es turpināju braukšanu ar velosipēdu arī ziemā. Grupu var atrast Facebook un uzzināt par nākamajiem braucieniem.

Neskaitot visas tehniskās lietas par velosipēda aprūpi, svarīgi neaizmirst arī par savu veselību – lai kājām, rokām un galvai vienmēr ir silti!

Galvenais, neatmet cerību pēc pirmās reizes, kad sala rokas vai kājas. Tāpat kā dodoties pastaigā ziemā – saģērbies atbilstoši – un min pedāļus!