Atbilstoši Iekšlietu ministrijas informācijas sistēmā pieejamajai informācijai pērn Rīgā ceļu satiksmes negadījumos cietuši 494 gājēji un 301 velosipēdists. Iemesli ceļu satiksmes negadījumiem ir dažādi, tomēr absolūti lielākā daļa no šiem nelaimes gadījumiem varētu arī nenotikt, ja vien būtu 21. gadsimtam atbilstoša ceļu satiksmes infrastruktūra un/vai ierobežota tranzīta satiksme cauri blīvi apdzīvotām vietām. Ir visnotaļ skaidrs, ka cilvēki kļūdās un šīs kļūdas pieļaus vienmēr. Pat visgudrākā un atbildīgākā cilvēka uzmanība var tikt novērsta un vietā ar bīstamu satiksmes infrastruktūru šī neuzmanība var izraisīt ļoti smagas sekas. Tādēļ svarīgi ir darīt visu iespējamo, lai bīstamākās vietas – krustojumus, pieturvietas un gājēju pārejas padarītu maksimāli drošas.
Par to, kā bīstamākās vietas sakārtot, esam rakstījuši šajos rakstos: “Pārprastā barjeru drošība”, “Bīstamākās gājēju pārejas Rīgā”, “Krustojumi un drošas ietves”, “Ātrums un drošība”. Iesakām ikvienas apkaimes iedzīvotājam un aktīvistam iepazīties ar šiem rakstiem un doties pie savas apkaimes izpilddirektora vai pa taisno pie Rīgas domes Satiksmes departamenta ar lūgumu sakārtot bīstamākās vietas tieši savā apkaimē! Bet vispirms – noskaidro, cik daudz gājēju pagājušajā gadā ir cietuši Tavā apkaimē un noskaidro Rīgas bīstamākās apkaimes gājējiem 2018. gadā.
TOP5 bīstamākās apkaimes gājējiem
5. vieta – Āgenskalns
Pārdaugavas sirdī liela daļa gājēju cieš Melnsila ielā, kur ir akūts gājēju pāreju trūkums. Tāpat vairāki gājēji cietuši Āgenskalna tirgus apkārtnē, kur pietrūkst iespējas droši šķērsot ielu.
4. vieta – Maskavas forštate
Vairāki CSNg notikuši uz bīstamām gājēju pārejām, kā arī Gogoļa ielā, kur gajēju pārejas vietā ir tunelis. 1 gājējs nogalināts.
3. vieta – Purvciems
Purvciems ir Rīgas lielākā apkaime pēc iedzīvotāju skaita, tādēļ cietušo gājēju skaits uz 1000 iedzīvotājiem var nešķist liels, tomēr kopumā Purvciemā cietis liels gājēju skaits – 34. Purvciemā ir vairākas bīstamas gājēju pārejas, kur ik gadu cieš kāds gājējs. Vēl bīstamāks ir fakts, ka gājējiem nav izveidotas gana daudz drošas maģistrālo ielu šķērsošanas vietas, tādēļ viņi būtībā ir spiesti ielas šķērsot neatļautās vietās.
2. vieta – Teika
Gandrīz puse no cietušajiem gājējiem Teikā ir cietuši uz Brīvības gatves.
1. vieta – Centrs
Rīgas centrā caurbraucamas tranzītā ir teju visas ielas, komplektā ar trūkstošām gājēju pārejām, pārāk platām brauktuvēm un lielu gājēju skaitu nozīmē to, ka pilsētas daļā, kur gājējiem būtu jājūtas visdrošāk, pērn cietuši visvairāk cilvēku, tostarp 1 gājējs nogalināts.
Starp Rīgas bīstamākajām apkaimēm gājējiem īpašas pieminēšanas vērta ir Vecrīga, kurā cietuši 14 gājēji, kas nozīmē, ka vecpilsētā cietuši 4,3 cilvēki uz 1000 iedzīvotājiem. Tas ir lielākais rādītājs starp apkaimēm ar vismaz 1000 iedzīvotājiem, tādēļ liek uzdot jautājumus, vai nevajadzētu pārskatīt autosatiksmes ierobežojumus vecpilsētā.
Starp Rīgas 58 apkaimēm 8 apkaimēs nav cietis neviens gājējs:
Katlakalns (144 iedz.)
Buļļi (265 iedz.)
Kundziņsala (402 iedz.)
Mangaļsala (1546 iedz.)
Brekši (1751 iedz.)
Jaunciems (2512 iedz.)
Vecdaugava (3101 iedz.)
Mīlgrāvis (6316 iedz.)
Iepazīsties ar visu apkaimju statistiku kartē: