Šī gada pavasarī Dzirnavu un Antonijas ielas krustojumā notika patīkamas pārmaiņas – tika pazeminātas apmales, uzstādīti stabiņi un šajā iepriekš gājējiem tik nedrošajā krustojumā beidzot parādījās gājēju pārejas.
Varētu padomāt, ka Rīgas dome turpina žēlīgo tradīciju Rīgas centrā ierīkot tikai vienu drošu gājēju pāreju gadā (2016. – Ģertrūdes iela pie Akas ielas, 2017. – Elizabetes iela pie Antonijas ielas, 2018. – Stadiona iela pie Augšielas), tomēr izrādās, ka šoreiz gājēju pārejas pārejas ierīkojis… privāts uzņēmums!
Līdz ar krustojumam blakus esošās viesnīcas priekšlaukuma rekonstrukciju, viesnīca izvēlējās veikt ieguldījumu arī pilsētas kopējā infrastruktūrā, pilnībā atjaunojot un pārbūvējot gar viesnīcu vedošo ietvi un izveidojot gājēju pārejas pāri Dzirnavu un Antonijas ielu. Ņemot vērā to, ka Rīgas domes Satiksmes departaments gājēju pārejas Rīgā ierīko absurdi lēnos tempos, šāds lēmums ir pat ļoti saprotams – viesnīca nevar gaidīt un cerēt, ka no simtiem neregulējamu krustojumu, kur Rīgā šobrīd nav drošu gājēju pāreju, nākamgad gājēju pārejas ierīkos tieši pie viesnīcas. Tikmēr viesnīcas apmeklētājiem iespēja ērti un droši nokļūt viesnīcā ir ļoti svarīga jau šodien.
Kā noskaidrojām no gājēju pārejas veidotājiem, vislielākais šķērslis šādas gājēju pārejas izveidošanā bija ilgā saskaņošana ar daudzajiem inženierkomunikāciju turētājiem, kuru vadi, kabeļi un caurules ir ierakti zem ietvēm un brauktuves – kā izrādās, pat lai pieskrūvētu plastikāta stabiņu pie asfalta, ir nepieciešams veikt ilgstošu saskaņošanu. Šī noteikti ir lieta, kas valstij/pašvaldībai būtu jāvienkāršo.
Pie viesnīcas nu iespējams redzēt daudz labu lietu, ko pašvaldība ielu atjaunošanas laikā diemžēl nedara. Sākot ar kokiem un beidzot pat ar tik šķietami sīku detaļu kā kanalizācijas akas vāki. Šeit mūsu pašvaldībai ir ko mācīties un mācīties.
Galerija
Agrāk viesnīcas priekšā bija taksometru stāvvieta. Nu šeit ir koki, soliņi un cilvēkiem patīkama telpa. Ievērojiet, ka gājēju pārejas ceļa zīme izvietota uz brauktuves ar īpašu betona puslodi, lai netiktu aizņemta ietve:
Vietā, kur agrāk bija jāuzmanās no vairākās rindās braucošām automašīnām, nu ir sašaurināta brauktuve un to iespējams šķērsot droši un ērti:
Labiekārtošanas projekta ietvaros iela kļuvusi krietni zaļāka un tur beidzot iespējams arī piesēst:
Jaunajiem kociņiem ierīkots arī kārtīgs sakņu un stumbra aizsargs. Sakņu aizsargs ir svarīgs, lai kokiem netiktu nobradātas saknes. Līdzīgu risinājumu Rīgas dome centās ieviest 2017. gadā Krišjāņa Valdemāra ielā, diemžēl tur risinājums nefunkcionē, jo režģis balstās uz saknēm, nevis uz bruģa. Šeit risinājums ir ieviests pareizi:
Par soliņu trūkumu šajā ielas kvartālā sūdzēties vairs tik tiešām nevarēs:
Pie viesnīcas izvietotas arī drošas velonovietnes:
Uzmanība pievērsta arī tik sīkām detaļām kā komunikāciju aku vāki – tie veidoti no tāda paša materiāla kā ietves segums, lai būtu maksimāli neievērojami un iekļautos ainavā:
Šādi krustojums izskatījās agrāk:
Šādi krustojums izskatās šobrīd:
Jāsaka paldies uzņēmējiem par pilsētvides uzlabojumiem un jācer, ka arī citi lielie uzņēmumi ņems piemēru no šī projekta un uzlabos vides pieejamību un pilsētvidi arī sava uzņēmuma tuvumā esošajās ielās.